Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_schedule_https_detection' not found or invalid function name in /DISK2/WWW/revelia.sk/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324 Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_cron_conditionally_prevent_sslverify' not found or invalid function name in /DISK2/WWW/revelia.sk/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 326 Rekonštrukcia historických objektov - Revelia Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'print_emoji_styles' not found or invalid function name in /DISK2/WWW/revelia.sk/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
hore
Image Alt

Rekonštrukcia historických objektov

  /    /  Rekonštrukcia historických objektov

Rekonštrukcia historických objektov a ich
štúdie

Slovom ´´rekonštrukcia´´ je veľmi presne vyjadrená činnosť počas ktorej sa pri stavebnom procese doplní pôvodný materiál a obnoví sa pôvodná funkcia pamiatky. Spravidla ide o historickú pamiatku.

Čo služba zahŕňa – jednotlivé úkony

Ide o prvotnú správu , ktorá obsahuje charakteristiky, rozmery a prevádzkové požiadavky - (Due diligence report) hĺbkovú správu. Je to proces zhromažďovania, pochopenia obsahu projektu a vyhodnotenia rizík počas spájania a nadobúdania majetku.

Správcovia budov

Využitie je veľmi široké, kde 3D skeny si objednávajú hlavne majitelia a správcovia budov. Je to aj legalny doklad ako spravovaná budova vyzerala v čase. Poslúži komukolvek, kto si potrebuje zmerať alebo virtuálne pozrieť vnútro alebo vonkajšok.

Architekti a inžinieri

Využitie pre architektov a inžinierov pri projektoch, kde takmer úplne nahradí klasické zameriavanie, redukuje domeriavania a ďalšie návštevy na stavbe. Je podklad pre digitálnu dvojíčku budovy.

Developeri a Stavebníci

Zachytí rozostavanú stavbu lepšie ako geodetické meranie a je to dokonalá kópia v čase. Zlepšuje komunikáciu medzi dodávateľmi a spresní objednávky. Havarijné stavy a budovy pred kolapsom je možné bezpečne zo vzdialenosti skenovať a poskytnúť poisťovniam a znalcom.

Historické objekty

Scan je najvhodnejšou metódou ako digitalne zachytit velke nerovnosti, členité fasády a originálne predmety v detailoch. Pridanou hodnotu je priestorova fotografia 360 v HD rozlíšení.

Postup realizácie služby

Z našej ponuky služieb ide hlavne o 3D skenovanie vo vysokom rozlíšení a HD 360 sférickým záberom fotografie. Z pohľadu projektového manažmentu vieme zabezpečiť ďalšie súvisiace služby vysoko špecializovaných odborníkov a realizovať postupy v súčinnosti z tuzemskými inštitúciami ale aj kráľovským inštitútom architektov v Írsku RIAI špecializovaného na rekonštrukcie (Renovation RIAI publishes Old House New Home) link https://www.riai.ie/whats-on/news/riai-publishes-old-house-new-home-a-free-online-guide

Pre koho je služba určená

vlastníkov historických budov

právnické a fyzické osoby vlastniace budovy

spoločenské združenia

organizácie spravujúce pamiatkovo chránené objekty ako hrady

kaštiele prípadne iné priestorovo súvislé objekty

Realitné kancelárie vlastniace hystorické budovy

Mestá a obce požadujúce prevádzku nevyužívaných historických objektov